Ciemny

Jaki jest największy grzech Kościoła? - 7 metrów pod ziemią #26

7 metrów pod ziemią
wyświetleń 1 120 713
87% 29 409 4 043

👉 FACEBOOK: goo.gl/C32MCu
👉 INSTAGRAM: goo.gl/GqfdEv
👉 ZOSTAŃ NASZYM PATRONEM: goo.gl/npfXpA
W tym odcinku gościem „7 metrów pod ziemią” jest były ksiądz Marcin Kuśmirek.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
„7 metrów pod ziemią” to internetowy talk-show o tematyce społecznej. Rafał Gębura zabiera swoich gości na minus trzecie piętro (7 metrów pod ziemią) jednego z warszawskich biurowców. Zaciszna atmosfera podziemnego garażu sprawia, że rozmówcy wyznają prawdę, na którą nie zdobyliby się w telewizyjnym studiu.
Wideo: Grzegorz Skonecki
Produkcja: Marta Walendzik
Rozmawia: Rafał Gębura | FB: facebook.com/RafalGebura.RG

Opublikowany

 

10 maj 2018

7 metrów pod ziemią7 metrówRafał GęburaGęburawywiadgarażwywiady w garażuksiądzbyły ksiądzbyłem księdzemMarcin Kuśmirekkościółkościół katolickikapłaństwoparafiakuriabiskupsuspensawiaraBóg

Udostępnij:

Link:

Ściągnij wideo:

Ładuję.....

Dodaj do:

Moja lista odtwarzania
Do obejrzenia
Komentarze 5 881
Tomasz Karol Wójcik
Tomasz Karol Wójcik 3 godzin temu
Niezly psychol
Małgosia K
Małgosia K 4 godzin temu
mowa ciala,sciema
Apollina
Apollina 4 godzin temu
Hm....ten Pan raczej pomylił się z powołaniem. Księdzem być nie jest łatwo. Tak jak w ogóle katolikiem być nie jest łatwo. Zaraz pełno wrogów się ma koło siebie. Ludzie którzy nie rozumieją czym jest wiara w Boga a czym jest Kościół ....są pogubieni i plotą bzdury. Jestem pełna podziwu dla tutaj wypowiadającej się obszernie osoby /pani/pod nazwą Iwsounds. Podpisuję się pod każdym jej wypowiedzianym słowem. Tak właśnie tak należy patrzeć na nasze chrześcijaństwo i Kościoła misję. Warto przeczytać ....bo nie jedno kazanie na Mszy Św. nie dorównuje wypowiedziom tak jasnym prostym logicznym tej Pani. To przecudna katecheza. Bije z niej mądrość i dobroć. Być może Duch Święty pomagał.....ale jedno wiem...tak wypowiada się PRAWDZIWY KATOLIK.
TheTranceAddiction
TheTranceAddiction 7 godzin temu
Dziwny ten były ksiądz
islandor1000
islandor1000 7 godzin temu
WIADOMOŚCIKOMUNIKATY KURII Kuria Diecezjalna w Drohiczynie powiadamia, że Biskup Drohiczyński Tadeusz Pikus, dekretem z dnia 10 października 2016 roku (Nr 876/2016), nałożył na ks. mgr. Marcina Kuśmirka, urodzonego 9 lipca 1975 r. w Węgrowie, wyświęconego 7 czerwca 2003 r., karę suspensy obejmującą zakaz wykonywania wszystkich aktów władzy święceń oraz noszenia stroju duchownego (kan. 1333 § 1, nn. 1-3 KPK) - za popełnienie przestępstw, o których mowa w kan. 1339 § 2; 1369; 1371, n. 2; 1396 KPK. Ks. Zbigniew Rostkowski Wikariusz Generalny powód "zrzucenia" sutanny... ot taka mała róznica...
islandor1000
islandor1000 7 godzin temu
...jedyny wywiad z nieprofesjonalnym gościem...zapłakany chłopiec, ktoremu zabrano zabawkę... polecam swietną ripostę na to co mowi ten zagubiony człowiek: co na to Pan Marcin? plvid.com/video/wideo-8z8b2RuIpdM.html
Paweł Górski
Paweł Górski 8 godzin temu
Poszło ... o księżach... ale skrzeczą o tym...zrób QandA z TYM Byłym księzem. Wszystko sie wyjaśni.
Andriy Pekanets
Andriy Pekanets 8 godzin temu
Wirtualny Świat
Wirtualny Świat 9 godzin temu
Chyba najlepszy z odcinków. Dzięki!
000 000
000 000 9 godzin temu
kocham ten wywiad
Hugo Casar
Hugo Casar 9 godzin temu
celibat to nie fikcja ,nigdy go nie bylo osobiscie znam ksiedza ktory ma 6 dzieci przenosili go kilkakrotnie a na kazaniu mowil o marii magdalenie jako prostytutce , nawet sie mlodym ludziom nie dziwie ze nie chodza do kosciola ,juz sie wyznali na tym ,a le wszystko to toleroja bo jak ktos powiedzial robie to dla rodzicow czy dziadkow , przykre ale prawdziwe
Isa Niema
Isa Niema 9 godzin temu
Dlatego nie chodzę do kościoła!!!
Michal Zolnierek
Michal Zolnierek 10 godzin temu
Wierzę w Boga,chodź nie pochodzę z Religijnej rodziny. Do kościoła chodzę od święta...dla mnie,niezrozumiałe jest branie za cokolwiek pieniędzy przez księży... Dostaja wypłatę,na "tace",datki itp... Ale dlaczego idąc z prośbą o chrzest,pogrzeb,małżeństwo,zapomnij jak nie zapłacisz... Chore i do tego(mam na myśli proboszczy z mojej okolicy) wielkie złe słowa kierowane pod moim adresem,że nie zapłacę bo z jakiej racji...? Czy Pan Jezus brał pieniądze dobra materialne? Nie, apostołowie? Nie, to z jakiej racji oni chcą kase skoro kontynuują Ich dzieło ? Bo im się należy? Sory ale wam księża należy się sprawowanie i rzetelne wykonywanie tego na co się powolaliscie.proste. nie chodzę i nie będę chodził do kościoła,bo mnie to odpycha! Mają dużo,a chcą więcej i to od najbiedniejszych...przykre,lecz prawdziwe... Dzięki Bogu istnieje Klasztor w Woźnikach tam każdy moj pobyt traktuję jako natchnienie duszy. Dziękuję
Jolka Salamon
Jolka Salamon 11 godzin temu
Bzury-gość usuniety za dużo przekrętów!!!
DonJuan Lopez
DonJuan Lopez 11 godzin temu
Kurde przez caly odcinek mialem wrażenie ze gosciu zaraz wyciagnie siekiere i cie zatlucze w tym.garazu. taki ma wzrok i gadane ze po koledzie bym go nie wpuscil.
XeRteX46
XeRteX46 11 godzin temu
Kuria Diecezjalna w Drohiczynie powiadamia, że Biskup Drohiczyński Tadeusz Pikus, dekretem z dnia 10 października 2016 roku (Nr 876/2016), nałożył na ks. mgr. Marcina Kuśmirka, urodzonego 9 lipca 1975 r. w Węgrowie, wyświęconego 7 czerwca 2003 r., karę suspensy obejmującą zakaz wykonywania wszystkich aktów władzy święceń oraz noszenia stroju duchownego (kan. 1333 § 1, nn. 1-3 KPK) - za popełnienie przestępstw, o których mowa w kan. 1339 § 2; 1369; 1371, n. 2; 1396 KPK. Ks. Zbigniew Rostkowski Wikariusz Generalny
Gregor KR
Gregor KR 11 godzin temu
jaja jak berety ;)
Alicja Holender
Alicja Holender 11 godzin temu
Wydajesz się spoko facetem. Po ch... szedłeś do kościoła? Nie widziałeś wcześniej tego wszechotaczającego fałszu i obłudy? Dobrze, że się wydostałeś z tej sekto-mafii, a teraz zamiast to wspominać, zacznij cieszyć się normalnym życiem, czego ci życzę. Głowa do góry!
zielony ogórek
zielony ogórek 12 godzin temu
Katolicyzm to mamona i naiwnoscb
Katarzyna Rydz
Katarzyna Rydz 13 godzin temu
Dziękuję za ten wywiad. Nie o wszystkich akcjach w KK miałam pojęcie, ale sporo podejrzewałam wnioskując z różnych sytuacji. Przykre to, ale w moim odczuciu ten Pan poruszył tylko czubek góry lodowej. Niesamowicie mnie dziwią ludzie, którym nie przeszkadza szeroko zakrojona hipokryzja i koniecznie potrzebują "pasterza", żeby uważać, że są wierzący.
zielony ogórek
zielony ogórek 13 godzin temu
Bogdan Majewski z kad ta pewnosc przeczytaj w starym testamecie powstana zakony oblucza dlugie szaty i odetna sie od swiata i co najwieksze zlo kataniarze nara
Piotr Ferenc
Piotr Ferenc 16 godzin temu
Widze ze mnóstwo księży się tu wypowiada i bulwersuje mnie fakt ilości jadu wylewanego na tego gościa. Gdzie miłosierdzie? Gdzie współczucie i zrozumienie lub jego próba? Bóg jest w każdym z nas ! Nie w budynku kościoła! To w kościele czynicie znak pokoju,a następnego dnia saczycie jad.Jestescie śmiesznie żałośni. Dziś kogoś skrzywdze,jutro się wyspowiadam i będzie ok? Tak to nie działa! Zamiast iść do kościoła i klepać regołke, zrób jeden dobry uczynek dla drugiego człowieka.Jeden w tygodniu.A świat będzie lepszy.
Bogdan Majewski
Bogdan Majewski 14 godzin temu
Piotrze, Jezus chodził do świątyni żydowskiej czyli synagogi, tam nauczał, np. w Kafarnaum. W Palestynie nie było świątyń innych wyznań. Nie istnieje "cząstka" Boga, Duch Boży jest niepodzielny. Tak, mówimy, że Bóg mieszka w naszym sercu, jeśli żyjemy zgodnie z dekalogiem.
Piotr Ferenc
Piotr Ferenc 14 godzin temu
Bogdan Majewski Jezus nie chodził do kościoła. Modlił się gdzie mu było wygodnie. Nawet w świątyniach innych wyznań.
Piotr Ferenc
Piotr Ferenc 14 godzin temu
Bogdan Majewski a czy każdy z nas nie jest wytworem Boga? I czy nie jesteśmy jego dowodem istnienia? W każdym z nas jest jego cząstka. Tak jak każdy artysta daje cząstkę siebie swojemu dziełu.
Bogdan Majewski
Bogdan Majewski 14 godzin temu
Wyznaczasz Bogu miejsca pobytu, jesteś wielki! ;-)
Piotr Stanislawski
Piotr Stanislawski 16 godzin temu
były ksiądz z Węgrowa :)
Ukryty Tajniak
Ukryty Tajniak 19 godzin temu
...et ne nos inducas in tentationem, sed libera nos a malo !
Agnieszka Ryciuk
Agnieszka Ryciuk 20 godzin temu
Bardzo dziwny wywiad. Człowiek który mówi że nie jest święty że ma słabości wymaga od innych świętości. Kościół tworzą ludzie A wiadomo nikt nie jest pozbawiony grzechu na tym świecie. Wszyscy jesteśmy obciążeni grzechami i słabością. Szkoda że nie zadał sobie trudu znalezienia wierzącego przewodnika duchownego.
Jacek Alchimowicz
Jacek Alchimowicz 20 godzin temu
To tak w każdym zawodzie jest. Do puki nie zadajesz pytań to jest dobrze.
kiniakinia1000
kiniakinia1000 20 godzin temu
Mam kolegę, który został zakonnikiem i sam mi powiedział, że jego znajomi pytali go dlaczego nie poszedł na księdza bo przecież to prawie to samo. Wiecie co odowiedział? "Bo mnie kasa nie interesuje"- jego słowa. Oni tam już w seminarium zaoznają się z tym jak jest.
Joanna Agape
Joanna Agape 22 godzin temu
W kościele Katolickim jest pewien procent ludzi naprawdę wierzących i oddanych Bogu, ale niestety tradycje zaciemniają prawdę. My wybraliśmy kościół w którym nauka jest czysto biblijna a nie pomieszana ze starożytnymi kultami. Gdy się czyta Słowo Boże i ma pragnienie poznania Boga i Prawdy to Duch Święty pomaga nam zrozumieć co Bóg do nas mówi a także znaleźć grupę ludzi o podobnych pragnieniach - i to jest prawdziwy Kościół Chrystusowy. I nie potrzeba wtedy wielkiej organizacji bo Duch Boży prowadzi wszystkich w miłości. Zachęcam was kochani do zajrzenia glęboko do swojego serca o co wam w życiu chodzi ... rozmawiajcie z Bogiem jak z kochającym lecz wymagającym Ojcem i czytajcie Jego Słowo :) Życzę wszystkim wspaniałej relacji z Bogiem poprzez Jezusa Chrystusa, który mocno musiał się nacierpieć aby nam to umożliwić.
Bogdan Majewski
Bogdan Majewski 14 godzin temu
Nie masz rzetelnej wiedzy na temat doktryny katolickiej, o jakiej "tradycji" napomykasz?
romka791
romka791 Dzień temu
Dlaczego, jaki bies zdecydował, że w napisach słowo BÓG jest pisane z małej litery "bóg" ? Były ksiądz z szacunkiem mówi o Panu Bogu. Lewacy chcecie sprowadzić BOGA do bożka z małej litery ?
madzia88
madzia88 Dzień temu
1 list do Tymoteusza 3 :1 Nauka ta zasługuje na wiarę. Jeśli ktoś dąży do biskupstwa, pożąda dobrego zadania. Biskup więc powinien być nienaganny, MĄŻ JEDNEJ ŻONY, trzeźwy, rozsądny, przyzwoity, gościnny, sposobny do nauczania, nie przebierający miary w piciu wina, nieskłonny do bicia, ale opanowany, niekłótliwy, niechciwy na grosz, dobrze rządzący własnym domem, trzymający dzieci w uległości, z całą godnością. Jeśli ktoś bowiem nie umie stanąć na czele własnego domu, jakżeż będzie się troszczył o Kościół Boży? Nie [może być] świeżo ochrzczony, ażeby wbiwszy się w pychę nie wpadł w diabelskie potępienie. Powinien też mieć dobre świadectwo ze strony tych, którzy są z zewnątrz, żeby się nie naraził na wzgardę i sidła diabelskie. Diakonami tak samo winni być ludzie godni, w mowie nieobłudni, nie nadużywający wina, niechciwi brudnego zysku, [lecz] utrzymujący tajemnicę wiary w czystym sumieniu. I oni niech będą najpierw poddawani próbie, i dopiero wtedy niech spełniają posługę, jeśli są bez zarzutu. Diakoni niech będą MĘŻAMI JEDNEJ ŻONY, rządzący dobrze dziećmi i własnymi domami. Ci bowiem, skoro dobrze spełnili czynności diakońskie, zdobywają sobie zaszczytny stopień i ufną śmiałość w wierze, która jest w Chrystusie Jezusie. To są przymioty duchownych jakie powinni mieć według Pana. Kościół katolicki się do nich nie stosuje ma gdzieś Słowo Boże zapisane w Piśmie Świętym,nie jest posłuszne Bogu.Komu tak naprawdę służy kościół katolicki bo na pewno nie Panu.
Lukasz Parzych
Lukasz Parzych Dzień temu
Gość ewidentnie kłamie, cały czas patrzy w lewo stronę. Od czasu do czasu patrzy w prawo I z przekonaniem gdy ma powiedziec dane słowo klucz które wykuł na pamieć. Podstawy czytania róchuw bechawioralnych.
yyou888
yyou888 Dzień temu
Gratuluję odwagi, znam takiego typu zeznań od dwóch byłych księży, ale oni są anonimowi i mogli mówić bardziej konkretnie i wprost.
zielony ogórek
zielony ogórek Dzień temu
Bardzo dobrze ze TEN czlowiek.ujawnia ten balagan katolicki
Bogdan Majewski
Bogdan Majewski 14 godzin temu
Ujawnił swój bałagan i żałosny stan ducha, mętne spojrzenie z opuszczoną głową. A jaki odkrywczy: w Kościele nie ma miejsce na Boga... Biada gorszycielom.
zielony ogórek
zielony ogórek Dzień temu
Bardzo madrze mowi ten czlowiek
zielony ogórek
zielony ogórek Dzień temu
Jak mozna kataniarzowi grzesznikowai mowic swoje grzechy brak slow
zielony ogórek
zielony ogórek Dzień temu
Ludzie ich utrzymuja tych KATANIARZY BANDA ZA PRACE NIECH SIE WEZMA BO PASTOROWIE MAJA ZONY DZIECI I PRACUJA I TO JEST PORZADEK
zielony ogórek
zielony ogórek Dzień temu
Katolicki kosciol powinien upasc i sie rozpasc
Bogdan Majewski
Bogdan Majewski 14 godzin temu
Nie upadnie, bo taką pewność dał Jezus. Tworzysz sobie iluzje.
zielony ogórek
zielony ogórek Dzień temu
Dobra gospodyni do bzykania a jak jest gejem to co ???.???
zielony ogórek
zielony ogórek Dzień temu
Dziekowac BOGU ze sie wyrwal z tego JAZMA
justa padol
justa padol Dzień temu
tumsn leb spuszczony na dół i skręcony
Wiktoria Schab
Wiktoria Schab Dzień temu
Brak słow do tego pana. Myślę, że jest zniewolony.
Ewarysta Zawacka
Ewarysta Zawacka Dzień temu
zdradziłeś Pana Boga !!!! całe zycie będzie dla ciebie ciężkie, ponieważ do końca życia będziesz Kapłanem !!!! tak NIE WOLNO robić Nie wolno porzucać lapłanstwa. zycze ci abys wrócił tam gdzie Bóg cie powołał.PRZEGRAŁEŚ ŻYCIE !!!
manon3609
manon3609 Dzień temu
Drogi Panie nie oczerniaj Pan Kosciola bo Panu cos sie nie podobalo .Szatan Pana oszukal upadl Pan jak Flaiszman ktory opetal Analise i miejsce Pan naszykowal sobie w piekle przez to co Pan mowi jak Flaiszman .Prosze posluchac tych tasm i nie klamac nie oczerniac
manon3609
manon3609 Dzień temu
Oglądaliście film Egzorcyzmy Emily Rose ? To prawdziwa historia dziewczyny ktora nazywala sie Analise Michel .Niemka ktora opetalo 6 demonow ciezkiego kalibru jednym z nich byl upadly ksidz Flaiszman .Zobaczcie sobie autentyczne tasmy z egzorcyzmow Analise sa napisy po pl i posluchajcie co mowia tam demony przez te dziewczyne takie dzwieki nie istnieja wlosy staja demba ale najgorsze jest to co one mowia
Mariusz Wasilewski
Mariusz Wasilewski Dzień temu
Niereformowany klecha, nadal wierzy w te bajki.
daggry
daggry Dzień temu
A pozatym śmierdzi prowokacją by polaków zniechęcić do wiary i kościoła, by niemieli kompletnie nic co ich łączy,, bo jest wojna z żydokomuną która przejmuje nasz kraj.
daggry
daggry Dzień temu
Celibat to jest fikcja, mója rodzina też b. blisko środowiska księży i w prywatnych rozmowach potwierdza się opis tego młodego człowieka.. władza i pieniądze, a przedewszystkim pieniądze to obiekty pożądania tego środowiska.
daggry
daggry Dzień temu
Ludzie pana zranili, nie Bóg. Zalecam zapomnieć o nich i poświęcić się jakiejś szczytnej sprawie, np. odkłamywania historii polski, demaskowania zdradzieckich polityków, a życie się panu ułoży od nowa. Jest pan młody, jak słyszę prostolinijny i uczciwy.. (a to niebezpieczne dziś zalety)..i zacząć od nowa, a wszystko sie ułoży.
daggry
daggry Dzień temu
Byly ksiądz jest zawiedziony, stąd taka aura jak tu mówią,..A że normalny człowiek ma trudności z akceptacją kłamstw, taki będzie zawsze prześladowany.. Proszę sobie przeczytać Czerwone i Czarne Stendhala.. Książkę pewnie kościół przeklął, ale powinna być do zdobycia..
Paweł Grabowski
Paweł Grabowski Dzień temu
A po co nasi polscy Żydzi zatrudniają się w kościele ? Aby kolaborować na tyłach (molestować) i odejść głośno z wielką pompą aby Chrześcijanie stali się ateistami bez rozumu i moralności
Paweł Grabowski
Paweł Grabowski Dzień temu
Pytający i pytany to nasi polscy Żydzi dlatego siebie nagrywają abyśmy przestali w Jezusa wierzyć a wtedy oni będą zadowoleni bo nie odróżnisz ich po wierze .. czy braku moralności
Bożena Trochonowicz
T wierdzisz ze jesteś b wierzący ,dlaczego szkalujesz cały kościół ?
Tomasz Agencki
Tomasz Agencki Dzień temu
Przefajny numer z żarówką. Dobrze wymyślone.
G SGK
G SGK Dzień temu
Przepraszam, ale nie jestem w stanie przebrnąć przez bełkot tego kolesia. Sześć lat seminarium, a ten nie wie po co się znalazł na 15 lat w kapłaństwie. Nie zdążył się "zapoznać" z instytucją? Proponowałbym jednak rozmowę z innym byłym księdzem, bo temat jest dobry tylko położony przez gościa.
sasanka 10
sasanka 10 Dzień temu
Mam wrażenie, że w tym człowieku jest dużo buntu, niepokoju i niepoukładania. Niepotrzebnie oskarża Kościòł jako taki. Różni księża się zdarzają, pewnie ten człowiek miał złe doświadczenia z innymi księżmi, szkoda że nie wytrwał w powołaniu, że nie zawierzył Bogu siebie pomimo tylu nieżyczliwych ludzi wokół. A księdzem jest się na zawsze, do śmierci, nie ma zwolnienia ze święceń.
Jola Nikolas
Jola Nikolas Dzień temu
Dlatego już nie należę do kościoła katolickiego...nawet gdyby prawdą było to wszystko co ten człowiek mówił ale w 10% to co to za religia? Dla mnie tylko sekta...pozdrawiam trzeźwo myślących ❤️
Bogdan Majewski
Bogdan Majewski 17 godzin temu
Jola Nikolas, nie interesują mnie Twoje wrażenia, ale fakty, których nie znasz. Biblie rozłamowców mają zmodyfikowane tłumaczenia, natomiast w Biblii katolickiej jest zachowana wierność z oryginalnymi tekstami. Z Twojej wypowiedzi zapachniało salą królewską, obym się tutaj pomylił.
FleszYr
FleszYr 17 godzin temu
Skoro jak twierdzisz Jolu czytałaś Biblię to gdzie jest ten kościół powołany przez Chrystusa? Czy to nie aby w niej już w ST lewici i naród wybrany są niemal całkowicie zdegenerowani moralnie? W NT apostołowie nie świecą przykładem, bo mają wiele wad. Czy aby nie w Dziejach Apostolskich i listach nie jest sporo o problemach i grzechach kościoła? Szczególnie kiedy wytyka je Chrystus w Apokalipsie? Czego się spodziewałaś po kościele skoro tworzą go ludzie i po Sobie? Pomijam, że ten "były" ksiądz sam o sobie dał bardzo nędzne świadectwo. Biblia Poznańska (i nie tylko) ma Jahwe przez cały ST jeśli chodzi Ci o to.
Bogdan Majewski
Bogdan Majewski 17 godzin temu
Na pytanie nie odpowiada się pytaniem - podstawowa zasada prowadzenia dyskusji.
Jola Nikolas
Jola Nikolas Dzień temu
Bogdan Majewski jestem w szoku....czytałeś ich Biblię? Ja mam wrażenie, że każda jest taka sama. A katolicka to z tego co wiem nie każda ma oryginał tekstu...poza tym usuwa imię Boże i nie stosuje się do jej treści...toteż samo przez się mówi co jest Prawdą
Bogdan Majewski
Bogdan Majewski Dzień temu
Jest wiele tłumaczeń Biblii ze zmodyfikowaniami tekstami pod z góry założoną tezę, tak np. mają świadkowie jehowy. w takiej książce nie ma prawdy. Tylko katolickie edycje Biblii nie są skażone modyfikacjami.
Dorota Neumann
Dorota Neumann 2 dni temu
Tego czlowieka nie da sie zrozumiec !! Kosciol to My !! On tego nie rozumie
placuszek32
placuszek32 2 dni temu
Wyleciał z łomotem a gratulują mu odważnej decyzji. Xd trochę ten wywiad jest na zasadzie : ,, A wywalili mnie, to teraz oszkaluje ich w internecie i zrobię z siebie ofiarę. "
KaziK
KaziK 2 dni temu
Biedny człowiek z wyrzutami sumienia.... Gdzież u ciebie jest (było?) powołanie, wiara, Bóg???!
Mikołaj Janiak
Mikołaj Janiak 2 dni temu
Chyba jakieś sprostowanie wymagane bo ten gość to oszust XD
Novers Moon
Novers Moon 2 dni temu
Chciała bym porozmawiać z takim człowiekiem...Może bym na nowo uwierzyła ze jednak ktoś nad nami czuwa. Że serio istnieją księża którzy, w istocie wierza w to co robią.
Anna Gozdz
Anna Gozdz 2 dni temu
Czarna mafia ludzie zamiast krytykowac pana powinni wyjsc z babilonu dzieki za prawde to powinno utwierdzic w przekonaniu ze krk to wielka nierzadnica czczaca szatana
arcziramm
arcziramm 2 dni temu
Jakbyś uważał na wykładach w seminarium, to z pewnością byś wiedział, że nadal JESTEŚ księdzem...
Dar 1
Dar 1 2 dni temu
Z tego trzeba zrobić tematyczną serię z tym byłym księdzem. Pismo św zostało spisane pareSET lat po śmierci jezusa przez uczniów uczniów itd. prze ten czas zdąrzyły się wytworzyć takie organy jak rada starszych (Zalążek współczesnej chierarchi kościoła) I to ona decydowała co dalej a najbardziej zależało im na szerzeniu nowej wiary (czytaj : poszerzaniu wpływów=bogactwa=władzy) ich narzędzie to biblia jako podstawa,poparcie swoich propagandowych kazań.
Raf Sik
Raf Sik 2 dni temu
W imieniu Boga lub w imieniu Kościoła. W takiej mierze, w jakiej ludzie przeceniają siebie samych, nie doceniają zwierząt. Wielu ludzi jest zdania, że są wolni. Tak zwana wolność człowieka odpowiada jednak jego świadomości, której poziom jest często ograniczony, tak że poza jej obręb człowiek rzadko kiedy może sięgnąć. Zgodnie z kosmicznymi prawami człowiek jest mikrokosmosem w makrokosmosie. W głębi naszego wnętrza jesteśmy istotami światła, w pełni dojrzałymi istotami duchowymi, którymi jako ludzie mamy znowu się stać, gdyż Jezus z Nazaretu powiedział: "Bądźcie więc wy doskonali, jak doskonały jest Ojciec wasz niebieski" (Mt. 5, 48). Zwierzęta również niosą życie z Boga, ale w ich duchowym ciele siły życia, Prawa, którym jest Bóg, nie są jeszcze rozwinięte i aktywne. Zwierzęta znajdują się na niższym stopniu ewolucji w procesie dojrzewania do dziecięctwa Bożego. Mimo że w trakcie stania się człowiekiem zamroczyliśmy się przez nasze sprzeczne z Prawem czucie, odczuwanie, myślenie, mówienie i postępowanie i powlekliśmy się przetransformowanymi na niższy poziom energiami, stworzonymi przez nas samych obciążeniami, połączenie z odwiecznym bytem, z czysto duchowym makrokosmosem pozostaje, choć w osłabionej formie, utrzymane. Życie, Bóg, do którego kiedyś należeliśmy, jest jednością, wolnością, kosmicznym nieograniczeniem. Zwierzęta, nasi dalsi bliźni, nie mogą się obciążać. One - w przeciwieństwie do nas ludzi - żyją odpowiednio do stopnia swojego duchowego rozwoju. Ten, kto uświadomi sobie te kosmiczne procesy, rozpozna, że mikrokosmos, człowiek, żyje nie tylko w ograniczeniu, lecz wegetuje w więzieniu, które podobne jest do świata jego życzeń i potrzeb. Zależnie od sposobu swojego myślenia każdy człowiek spogląda wyłącznie na swoje ograniczenie, które określa jako "świat". Swoją "wolność" człowiek odnosi do swojego mniejszego lub większego mienia, które nazywa swoją własnością. Jego "własność" jest jego małym światem, jego "osobowością" ze swoimi mniemaniami i wyobrażeniami, ze swoimi przesądami, zazdrością, arogancją, swoją bezkrytycznością i poniżaniem innych, której broni ze wszystkich sił. Obrazowo mówiąc, człowiek wznosi wokół siebie masywne mury obrony i odtrącenia, i pełen nieufności strzela energiami swoich myśli i emocji przez szczeliny w tych murach do każdego, kto mógłby podać w wątpliwość jego prawo do czegoś z jego mienia. Swoją "wolną przestrzeń", swoją tak zwaną "własność" ogranicza odpowiednimi znakami sygnalizującymi, że trzeba się tutaj zatrzymać, jak na przykład miedzami, płotami i żywopłotami. Jego "własność" obdarza go potem tym "poczuciem wolności", które jednak nie ma nic wspólnego z kosmiczną wolnością. Zwierzę natomiast jest wolne; Stworzyciel przekazał mu całą ziemię, przyrodę, która nie zna ograniczenia. Wobec tego stwierdzenia niejeden mógłby powiedzieć, że zwierzęta, przede wszystkim te wyżej rozwinięte, również wyznaczają swoje terytorium i mają swoją ograniczoną przestrzeń do życia. Na to zastrzeżenie odpowiadam: Po pierwsze, te wyznaczone tereny zwierząt zawierają informacje dla innych zwierząt tego samego gatunku. Rewir zwierzęcia jest jednak jednocześnie przestrzenią życiową wielu innych gatunków zwierząt. Po drugie, w duchowej formie zwierzęcia nie znajdują się jeszcze wszystkie właściwości stworzenia, wszystkie duchowe aspekty świadomości życia - moglibyśmy powiedzieć: boskiego Prawa. Stopień rozwoju świadomości możemy nazwać stanem świadomości. Obszary życiowe zwierząt, również zwierząt w ziemskim ciele, odpowiadają chwilowemu stanowi ich świadomości, który nosi w sobie kolejne stopnie ewolucji. Każdy stopień ewolucji każdego zwierzęcia odpowiada więc stanowi jego świadomości, który zostaje w zwierzęciu stopniowo rozbudowywany przez makrokosmos, przez wszechprawo. Oznacza to, że każde zwierzę rozwija się dalej zgodnie z cyklami życia, które działają w makrokosmosie i towarzyszą krokom ewolucyjnym zwierzęcia. Bóg, Wszechduch, jest życiem, a życie jest ciągłą ewolucją. Ponieważ Bóg jest nieskończonością, nie ma żadnego zastoju, lecz istnieje nieprzerwana ewolucja. To oznacza: nieskończoność jest bezustannie w ruchu, w nieprzerwanej ewolucji. Kiedy mówię tutaj o zachowaniu zwierząt, to przedstawiam podstawowe naturalne ich zachowanie. Mam na myśli zwierzę, które jeszcze nie zostało wypaczone i błędnie zaprogramowane przez człowieka. Pominięty będzie tu fakt, że człowiek nie tylko bezpośrednio przez tresowanie i przyuczanie, przez krzyżowanie i hodowanie, lecz również pośrednio przez swój "przykład", przez swoje całe postępowanie, czucie, odczuwanie, myślenie, mówienie i postępowanie - zawsze energetycznie wpływał na zwierzęta i wpajał im swoje negatywne programy. My, ludzie, nazywamy stan świadomości zwierząt instynktem, który je w pewnym stopniu ogranicza. Stan świadomości zwierząt nie rozwinął się jednak przez błędne postępowanie, tak jak to jest u człowieka, lecz jest jego naturalnym chwilowym stanem ewolucji, krokiem ewolucyjnym tej formy życia. W przeciwieństwie do tego, negatywne postępowanie nas, ludzi, skierowane jest przeciwko naszej prawdziwej świadomości i zawęża ją coraz bardziej. Sami siebie ograniczamy przez nasze pragnienie posiadania tego, co nazywamy naszą własnością, co jednak jest iluzją. Tą naszą iluzję unicestwia śmierć, gdyż jako dusza nie możemy zabrać niczego, co jest ziemskie: ani majątku, ani mienia, ani posiadłości. Nasze ego, które jest naszym małym światem, jest naszą "własnością"; ma ona wiele odmian. Naszą "własnością" może być na przykład upajanie się władzą, chciwość, brutalność, żądza panowania, znajdowanie sadystycznej przyjemności w nękaniu ludzi i zwierząt. Każdy człowiek postępuje zgodnie z tym, co zawarte jest w skali jego ludzkich predyspozycji, w jego ludzkim ja, które stało się jego stanem świadomości przez sposób jego myślenia i postępowania. Zwierzę natomiast żyje zgodnie ze stanem swojej ewolucji, właśnie zgodnie z tym, co chwilowo jest aktywne w jego świadomości. To jest chwilowy stan ewolucji, a więc św
kamcio kamcio
kamcio kamcio 2 dni temu
znak typa co w nocy przyszedl do niego biskup i chcial robic ciuchcie i juz kariera z kosiolem znajomego sie zakonczyla
Robert Rozmys
Robert Rozmys 2 dni temu
Chcesz wiedzieć czy mówi prawdę, przeczytaj Nowy Testament i porównaj z danym kościołem czy wydaje on owoce takie jak mówi Słowo Boże :-)
Domenico di Cugno
Tak samo jak malzenstwo jest na zawsze tak i kaplanstwo.
Domenico di Cugno
Ten Ksiadz jest nadal ksiedzem. Bo przyjal Sakrament Kaplanstwa. Bycie ksiedzem jest misja a nie zawodem. Ten byly ksiadz jest zagubiony, zniewolony przez szatana. Usprawiedliwia sie tutaj , ma wyrzuty sumienia. Dziwnie sie go slucha.
Galileon1
Galileon1 2 dni temu
"Jeśli chcesz by dom był ci jako przystań cicha przenigdy doń nie wpuszczaj klechy ani mnicha" - staropolskie...
ALIEN
ALIEN 2 dni temu
Kłamca i tyle
Tomi Sko
Tomi Sko 2 dni temu
Raz mi się śniło że Zapladniam maryję i wychodzi allah
Monika Początek
Monika Początek 2 dni temu
To ten sam co w DDTVN xD
Prezes
Prezes 2 dni temu
Monika Początek Daj linka
Tomi Sko
Tomi Sko 2 dni temu
Albo nie ogarniam waszej strony... Tak sacze sobie piwko.. Czemu nie uznaje ie allaha za boga
Wojtek1856
Wojtek1856 2 dni temu
Słuchając go można odnieść wrażenie jakby był bohaterem jakiegoś sensacyjnego filmu
Tomi Sko
Tomi Sko 2 dni temu
Powiem tuskowi
Tomi Sko
Tomi Sko 2 dni temu
To bardzo nieładnie że usuwacie allaha na rzecz jezusa
Tomi Sko
Tomi Sko 2 dni temu
Ktoś chyba opierdala się w pracy
Tomi Sko
Tomi Sko 2 dni temu
Bardzo wolno działacie z usuwaniem komentarzy niewygodnych
Tomi Sko
Tomi Sko 2 dni temu
A wiecie że maryja była dziewica.. Nikt jej nie wyruchal nawet bóg w sensie allah
Tomi Sko
Tomi Sko 2 dni temu
Tego chyba nie usuniecie
Tomi Sko
Tomi Sko 2 dni temu
Nie ma boga nad allaha
Sandra K
Sandra K 2 dni temu
Niektórzy drwią z faceta a nie widzą że od samego początku był bardzo zagubiony, dalej jest...mi go szkoda. Nie wiedział co chce od życia i tak naprawdę nadal nie wie. Nawet jeśli kłamał to jego problem, jego sumienie a my nawet mimo najszczerszych chęci i wzmożonych wysiłków nic nie zmienimy ani w Kościele ani nigdzie indziej na świecie.
a zoner
a zoner 20 godzin temu
zmienimy jeśli będziemy sie wszyscy wytrwale modlić
Tomi Sko
Tomi Sko 2 dni temu
To miłe jest ze ktoś czuwa i usuwa moje komentarze
Tomi Sko
Tomi Sko 2 dni temu
Są też inni bogowie...ale warunek.. Są prawdziwi jak się narodza z dziewicy
Tomi Sko
Tomi Sko 2 dni temu
No może allah jest :)
Tomi Sko
Tomi Sko 2 dni temu
Droga przed Tobą jeszcze.. To nie kościół jest fałszywy.. bogów po prostu nie ma
Zzz Zzz
Zzz Zzz 2 dni temu
"Zawod" ksiądz...! No wlasnie. Przez takich ludzi jak ten gosc ktorzy ida na ksiedza dla kasy, ludzie tacy jak ja odeszli od kosciola...
Mateusz Bartkowicz
"Bóg dobry, Kościół zły" - ile razy to słyszałem :) Kościół jest jeden, święty, powszechny i apostolski.
Krzysiek Zdziech
Krzysiek Zdziech 2 dni temu
Kuria Diecezjalna w Drohiczynie powiadamia, że Biskup Drohiczyński Tadeusz Pikus, dekretem z dnia 10 października 2016 roku (Nr 876/2016), nałożył na ks. mgr. Marcina Kuśmirka, urodzonego 9 lipca 1975 r. w Węgrowie, wyświęconego 7 czerwca 2003 r., karę suspensy obejmującą zakaz wykonywania wszystkich aktów władzy święceń oraz noszenia stroju duchownego (kan. 1333 § 1, nn. 1-3 KPK) - za popełnienie przestępstw, o których mowa w kan. 1339 § 2; 1369; 1371, n. 2; 1396 KPK. i To mi wystarczy do tego zeby stwierdzić, że ten ksiądz nie miał w sobie powołania....
Aleksander Paruzel
Do zakłamanego pedałka próbującego ukryć łysinę pod farbowanymi włoskami: Tego zjeba wyjebali na zbity pysk za prowadzenie się i psycholstwo, a ty cioto łżesz w żywe oczy, że on sam odszedł. Masz gówniany, lewacki i pedalski kanał i zawsze będziesz tylko kanalią z marnym warsztatem, włażącą w dupę rozmówcy. Nie na tym polega dziennikarstwo. Pozdrawiam serdecznie.
Daniel xXx
Daniel xXx 2 dni temu
XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD xd
Operator bl
Operator bl 2 dni temu
Jestem Rosjaninem, studiowałem również w seminarium (prawosławnym). I powiem wam: Pan bardzo dokładnie opisał psychologię kapłanów i porządki w kościele. To samo powiedział mi Słowak, absolwent katolickiego seminarium na Słowacji. Współczesny kościół strasznie i bezpowrotnie śmierdzi, niezależnie od tego, czy jest to rzymskokatolicki czy prawosławny: Pieniądze i Władza w najbardziej prymitywnych formach oto jest istota relacji między kapłanami... Odmówiłem zostać księdzem i przestałem wszelkich kontaktów z seminarzystami, którzy przyjęli san: uczciwy człowiek nie będzie nosił sutanny...
Operator bl
Operator bl 15 godzin temu
Aby założyć hospicjum i "przebywać z umierającymi" nie trzeba być kśążem, takie rzeczy sprawiają zwykli ludzie na całym świecie, mianowicie w Hospicjum w Sankt Petersburgu, mianowicie moi przyjaciele nie księża. "Napisał kilka książek"... OTO są Czyny? :о Pan stara się mówić na tematy chrześcijańskie, ale sam nie jest w stanie być po prostu grzeczny...
Bogdan Majewski
Bogdan Majewski 16 godzin temu
Ksiądz Jan Kaczkowski założył hospicjum, przebywał z umierającymi i niósł im pomoc duchową, a sam chorował na nowotwór... Napisał kilka książek. Oto czyny. Koniec tematu. Przylep sobie etykietę, jakiej zapragniesz.
Operator bl
Operator bl 16 godzin temu
"Czyny", o których świadci KTO? Biografia? "Nie szukasz prawdy" - ponownie i biezpodstawnie pan lepi etykiety, byle tylko nie muśał myśleć... naprawdę "dalsza dyskusja utraciła sens."
Bogdan Majewski
Bogdan Majewski 16 godzin temu
Biografię potwierdzają czyny. Nie szukasz prawdy, więc dalsza dyskusja utraciła sens.
Operator bl
Operator bl 16 godzin temu
Takie biografie są pisane lub redagowane przez zainteresowane osoby, czyli księży. Księża potrzebują nowych "świętych", aby Firma (właśnie tak cynicznie księża postrzegają Kościół) nadal generowała dochody... :/
Jarek M
Jarek M 2 dni temu
Jeszcze jedno mądre przesłanie plvid.com/video/wideo-bhyY167fFas.html
Jarek M
Jarek M 2 dni temu
Największym grzechem Kościoła jest ten były ksiądz Polecam: plvid.com/video/wideo-HP2b9N16Kw4.html
Następny
DIY: Jadalny slime!
7 miesięcy temu