Ciemny

CZY GROZI NAM PRZELUDNIENIE?

TO JUZ Jutro
Subskrybuj
wyświetleń 316 093
95% 14 329 677

Grupa na Facebooku: goo.gl/GZYdNM
Subskrybuj: goo.gl/DFSYWV
Fanpage TJJ: goo.gl/tAoc6v
Zdjęcia zrealizowano w:
Stacja Muzeum: www.stacjamuzeum.pl
Galeria XXI: www.galeriaxx1.pl
Uniwersytet SWPS: www.swps.pl
Współpraca komercyjna: wspolpraca@tojuzjutro.tv
Źródła:
www.rp.pl/artykul/1143278-Ludzi-bedzie-wciaz-przybywac.html
www.nytimes.com/2013/09/14/opinion/overpopulation-is-not-the-problem.html
www.telegraph.co.uk/comment/columnists/philipjohnston/5155095/Can-the-world-cope-with-billions-more-people.html
www.nytimes.com/2015/06/01/us/the-unrealized-horrors-of-population-explosion.html
www.nytimes.com/1998/02/12/business/julian-simon-65-optimistic-economist-dies.html
www.wired.com/1997/02/the-doomslayer-2/
facebook.com/afluffsquad/videos/1756257754396474/
plvid.com/video/wideo-QsBT5EQt348.html
plvid.com/video/wideo--UbmG8gtBPM.html
www.theguardian.com/commentisfree/2013/sep/22/no-population-explosion-too-few-owning-too-much
www.un.org/development/desa/en/news/population/world-population-prospects-2017.html
www.ecology.com/birth-death-rates/
www.theworldcounts.com/stories/How-Many-Babies-Are-Born-Each-Day
www.bloomberg.com/view/articles/2015-06-01/why-paul-ehrlich-s-population-bomb-finally-bombed

www.economist.com/node/11374623
ourworldindata.org/fertility-rate
worldview.stratfor.com/article/fertility-rates-keep-dropping-and-it-s-going-hit-economy-hard

Nauka i technika

Opublikowany

 

6 mar 2018

masnyabstraabstrachujetjjtojużjutrotojużjutronaukaciekawostkinaukowesciencefuturewyprodukowaneprzezabtrachuje

Udostępnij:

Link:

Ściągnij wideo:

Ładuję.....

Dodaj do:

Moja lista odtwarzania
Do obejrzenia
Komentarze 1 556
Łukasz Krawczyk
Łukasz Krawczyk 4 godzin temu
Cała populacja upchana na obszarze los Angeles? chyba nie...
55Logon
55Logon 4 dni temu
Nie, nie grozi. Jeśli tylko byśmy zaczęli racjonalnie stosować i wykorzystywać technologię i naukę, to byśmy spokojnie wykarmili, napoili i dali wszystkim potrzebującym dach nad głową. Potencjał żywieniowy i przestrzenny jest ogromny. Trzeba tylko odpowiednio zagospodarować i wykorzystać wiedzę. Ot co.
Mariusz S
Mariusz S 8 dni temu
wiedzialem, ze thanos klamal.
Adam Roman
Adam Roman 12 dni temu
Owszem nie widzimy problemu z przeludnieniem w tzw. cywilizacji zachodniej, mamy na to sposoby, sami to regulujemy. Ale nie zapominajmy, że jesteśmy w mniejszości i nie mamy większego znaczenia w porównaniu do krajów takich jak Indie, biedne kraje Afryki, gdzie panuje istny kult rozrodczości. Wystarczy znać historię świata (upadające wielkie cywilizacje) aby zdać sobie sprawę co będzie, gdy nasze nowoczesne i dalsze super nowoczesne technologie upowszechnia się w tych krajach gdzie są słabe warunki do życia... WOJNA i ekspansja z przeludnionych rejonów na lepsze tereny, bez pertraktacji, bo to silny dyktuje warunki. Świat to suma naczyń połączonych rożnych kultur, nie tylko Zielona wyspa mlekiem i miodem płynąca (Stany, Europa). Wyobraźmy sobie co będzie się działo tam gdzie nie liczą się zachodnie normy, dalekowzroczne strategie (a automatyzacja i nowe technologie sprawią, że bieda i śmiertelność przestanie być ograniczeniem). Drastycznie proporcja zacznie zmieniać się (i tak masy z przeludnionych krajów zaleją cały świat - czyli ignorowany problem dotrze do nas... i może cywilizacja zachodnia ZNIKNIE jak inne dawne imperia).
pan banan
pan banan 15 dni temu
Z tym tajemniczym klientem to łatwo powiedzieć. Ja na BeMyEye zrobiłem już trzy zlecenia z czego dwa obejmowały ponad 40 poleceń np. sprawdzenie całej wystawy telewizorów w sklepie, i za każdym razem coś im nie pasowało, a to zdjęcie niby nie wyraźne, mimo że mieli jeszcze trzy takie same, a to opis rozmowy z personelem niby mało szczegółowy. I nie wiem, może te wszystkie błędy to faktycznie była moja wina i inni mają z tym lepsze doświadczenia. Jeżeli tak to proszę o komentarz.
_____KrejzolWariat
_____KrejzolWariat 16 dni temu
Ziemia jest za duzo
Gothicv
Gothicv 17 dni temu
Rozwiązanie proste ... nima wiecej niz 1 pasozyta i tyle
Adamus Polonius
Adamus Polonius 20 dni temu
"Miliard to znam miejsc w których można pobyć w samotności i spokoju"😋 Jedno z Nich napewno jest dobre 😁 a Teraz Tutaj sobie siedzę i oglądam w ciszy😋
Windows 8,1 XD
Windows 8,1 XD 21 dzień temu
Po co komu ponad 10 MLD ludzi?
Państwo Piesto
Państwo Piesto 22 dni temu
Nas czeka kryzys demograficzny, którego nie da się uniknąć.
Ł H
Ł H 23 dni temu
Zapomniales o państwowych emeryturach które są jednym z głównych czynników spadku dzietności
Adam Kasztan
Adam Kasztan 26 dni temu
masny nie obrażaj warzyw sam widziałem jak żarłeś na poznańskiej szparagi
Adrianuś ;3
Adrianuś ;3 Miesiąc temu
chyba 7 milionów ludzi
Witam:3 xD
Witam:3 xD Miesiąc temu
PRZELUDNIENIE JEST ŹRÓDŁEM WIĘKSZOŚCI PROBLEMÓW!!! Ono nie grozi, przeludnienie po prostu jest gdy już ziemia przekroczyła 1 mld. Szczęśliwie technologia i nauka nadążała za nadmiarem populacji. W tym szkodliwym krótkim filmie propagandowym filmie podano tylko argumenty mówiące że niby przeludnienia nie ma. Film też jest sprzeczny, bo mówca próbuje wmówić że tylko w dużych miastach trzeba się kisić z masami ludzi - no tak ale to jest fajne?NIBY NIE MA ALE W SUMIE JEST W WARSZAWIE - KORKI, PRZEPEŁNIONE AUTOBUSY, TRAMWAJE... Więcej ludzi=więcej śmieci. Więcej ludzi=więcej wieżowców a gdy jest trzęsienie ziemi... Więcej ludzi=coraz więcej zatrutej gleby. Więcej ludzi=coraz mniej zdatnej do picia wody. Więcej ludzi=więcej emisji CO2. Więcej co2 = szybciej zmieniający się klimat - wkrótce i polacy doświadczą katastrof typu huragany, powodzie, susze. Więcej ludzi=szybciej kończące się zasoby powodujące np trzęsienia ziemi. Więcej ludzi=więcej smogu. Więcej smogu=więcej chorych. więcej ludzi=więcej imigrantów i uchodźców. Nawozy sztuczne - większość krajów doszła już do maksymalnych dawek nawożenia. Spływ nawozów z pól do rzek i mórz powoduje powstawanie ogromnych stref beztlenowcyh w wodach przybrzeżnych. I spadek połowów. Oceany są już od dawna przełowione. Trawlery muszą obecnie wypuszczać się aż na wody Antarktydy, bo już tylko tam pozostały - jeszcze - nienaruszone ławice ryb.
Janusz Cebula
Janusz Cebula Miesiąc temu
*Zabijmy wszystkich*
Paweł Kozłowski
Paweł Kozłowski Miesiąc temu
Proszę spróbuj zrobić sondę uliczną na ten temat
Arman Sulakhyan
Arman Sulakhyan Miesiąc temu
Jako Thanos powiedzialbym ze tak i trzeba bedzie zabic polowe ludzkosci aby temu zapobiec
Karo lina
Karo lina Miesiąc temu
Moim zdaniem pominięto jeden istotny element a propos codzienności. Chodzi mi o pożywienie. Dietetycy, lekarze mówią że kształtuje się pierwsze pokolenie, które będzie żyło krócej niż ich rodzice. To też daje do myślenia.:)
Artur Perzyna
Artur Perzyna Miesiąc temu
Ja uwazam, ze przeludnienie juz nastapilo.
PIOTRPIN 69
PIOTRPIN 69 Miesiąc temu
Problem starszych ludzi w pracy jest chyba tylko w Polsce. Aktualnie jestem w Szkocji na,, wakacjach" i np tutaj widuje nawet osoby powyżej 65 roku życia i całkiem nieźle się trzymają a do tego mają duże poczucie chumoru
krzysztof18ful
krzysztof18ful Miesiąc temu
To wszystko to jednak perspektywa kraju zachodniego. Zapominamy, że chociażby w dwóch krajach sąsiadujących ze sobą, czyli Indiach i Chinach żyje prawie połowa populacji ziemi. I oni mają problemy z przeludnieniem. Więc ten problem może się okazać faktycznym problemem gdy wybuchną konflikty o najważniejsze surowce na ziemi, czyli wodę i żywność.
TARCZA
TARCZA Miesiąc temu
2.1 dziecka xDDDDDDDD
Wyglądam w czapce jak idiota.
dwa kropka jeden dziecka
Pan Huragan
Pan Huragan Miesiąc temu
Mudzyny wyślą nam więcej nachodzcow a później jak im prąd padnie to nie będzie białego człowieka aby to naprawił. Tak zacznie sie apokalipsa
Hong Kong '97
Hong Kong '97 Miesiąc temu
Azjaci i afrykanie się mnożą jak króliki a europejczycy masowo wymierają...
Mala Hierba
Mala Hierba Miesiąc temu
Moim zdaniem to wyjątkowo źle przygotowany materiał -bardzo stronniczo i jednowymiarowo - przeludnienie jest możliwe, tyle, że nie w zaprezentowany sposób. Jak można powiedzieć, że głód na świecie dotyczy jedynie krajów dotkniętych wojen albo nierównym rozkładem dóbr, co za bzdura! W samych stanach ludzie głodują (co brzmi makabrycznie w zestawieniu z "typowym Amerykaninem") - ponadto: hodowla zwierząt na mięso wymaga ogromnych ilości ziemi (pod uprawę na paszę a potem na pastwiska) i wody ---> w tej chwili już są z tym problemy, postępuje wycinka lasów deszczowych, szukają na gwałt rozwiązań, a miliardy ludzi głodują, dalej np. INDIE są krajem szybko rozwijającym się, który do tej pory był uznawany za "wegetariański" - jak zawsz gdy jest bieda, ale niedługo także zaczną spożywać tego typu produkty, nie wiem jak wy, ale wizja obowiązkowego weganizmu, albo opodatkowania mięsa dla większości ludzi jest końcem świata - może to doprowadzić do przewrotów, wojen itd. a to tylko jeden z wielu aspektów: żywienie - mięso, więc przykro mi, ale nie przemawiają mnie podane w tym filmie argumenty.
Tomek19830922
Tomek19830922 Miesiąc temu
Polska jest stosunkowo rozwiniętym krajem, jeśli weźmie się pod uwagę całą Ziemię. Mamy zasoby, aby zapewnić wszystkim obywatelom całkiem przyjemne życie. Niestety wszystko zależy od polityki. W wielu krajach miarą sukcesu jest PKB, także w Polsce, a PKB nie rozkłada się równomiernie (na szczęście), ale tworzy piramidę. Gdzie większość zasobów trafia do mniejszości społeczeństwa. Nie chodzi o to, aby każdy miał po równo, ale o to, jednak zmniejszać te różnice na korzyść uboższych. To nie jest tak, że ktoś staje się miliarderem i jego potomkowie są miliarderami, z samej tylko jego pracy, bo taki miliarder nie żyje w próżni. Jego pracowników ktoś wykształcił, ktoś leczył kiedy byli chorzy, ktoś zapewnił infrastrukturę, aby dotarli do jego firmy i mogli tam pracować, ktoś zapewnił możliwość odreagowania stresu związanego z pracą, aby się zbyt szybko nie wypalili, więc w interesie takich miliarderów jest, ponoszenie większych kosztów. Państwo, czyli społeczeństwo powinno skupić się na tym, aby maksymalnej liczbie ludzi, żyło się jak możliwie najlepiej, to powinien być cel. A jakimi sposobami do tego doprowadzić to inna sprawa.
Iga Gajecka
Iga Gajecka 2 miesięcy temu
Dużo ludzi umiera na MINUTĘ więc chyba nie grozi
Piotr Mielnik
Piotr Mielnik 2 miesięcy temu
Jak będzie przeludnienie znowu będzie ktoś typu hitler i wróci wszystko do normy
Karlik_
Karlik_ 2 miesięcy temu
Wolałem stary kadr. Te biurko i ten tablet
man super
man super 2 miesięcy temu
Lol
ShadowPL Max
ShadowPL Max 2 miesięcy temu
Dlatego powstały obozy zagłady
Arcymistrz Reptilian
Arcymistrz Reptilian 2 miesięcy temu
2,5 dzieci na kobiete XD
Karnishe
Karnishe 2 miesięcy temu
Idę urodzić 2,1 dziecka.
Lost_wolf_killer
Lost_wolf_killer 2 miesięcy temu
Tak zdecydowanie tak
Azik DH
Azik DH 2 miesięcy temu
niestety całkowicie pominąłeś temat degradacji środowiska która zauważalna jest już dziś, ludzie bardzo wykorzystują matkę naturę, za bardzo. Lasy tropikalne prawie nie istnieją o naszych Polskich już nie będę wspominał..
1984Kojot
1984Kojot 2 miesięcy temu
Kiedy skończą się paliwa kopalne (max 100 lat ale raczej szybciej) liczba ludności szybko wruci do poziomu z początków 19 wieku. Have a nice day.
Better Player
Better Player 2 miesięcy temu
mONdre
luj baran rak smarkacz menda lub LBRSM
A my mamy 500+=)
TATA GIMPERA
TATA GIMPERA 2 miesięcy temu
nie prawda bo na ziemi jest 7 milionów ludzi
KRVWKA MILKA
KRVWKA MILKA 2 miesięcy temu
a przemrówczenie ?
Moderator Strony
Moderator Strony 2 miesięcy temu
No wiecie, przecież teraz jest hype na battle royale ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Barti Go
Barti Go 2 miesięcy temu
Moj tata urodzil sie w 1980 :)
Karolina Pichla
Karolina Pichla 2 miesięcy temu
Oglądając serial "Utopia" ciągle myślałam o tym filmiku :D
Gaghiel*
Gaghiel* 2 miesięcy temu
Czas na 2 Hitlera
Thiago Alcantara
Thiago Alcantara 2 miesięcy temu
Kurła Australia cala nie zaludnienia, Rosja antarktyda. Wypitalac i nie pitolic głupot bo komuś na tym zależy. Sprzedawczyki.
fanka czuXa
fanka czuXa 2 miesięcy temu
Nie grozi ;) KONIEC ROZMOWY
Bellatriks Lestrange
Bellatriks Lestrange 2 miesięcy temu
Moja mama miała 8 rodzeństwa, a ja 2
Sara Grzywa
Sara Grzywa 2 miesięcy temu
Wolin potrzebuje mieszkańców kiedyś jedno z największych miast w Europie czasy średniowiecza dzisiaj 5000 osób
Retro Tub
Retro Tub 3 miesięcy temu
W przyszlosci nie bedzie problemu z utrzymaniem starszych ludzi poniewaz wszystkim zajma sie roboty a wlasnie jeszcze bardziej rozwinieta technologia sprawi ze wiekszosc dzisiejszych problemow zniknie !
Adam Łącki
Adam Łącki 3 miesięcy temu
Nie grozi nam bo mamy: bigfarmę , GMO, glifosat
Retrix Pl
Retrix Pl 3 miesięcy temu
3:54 2 i pół dziecka???
Mr Dejmen
Mr Dejmen 3 miesięcy temu
To już setny wspianiały oddcinek :D
Mały Youtuber
Mały Youtuber 3 miesięcy temu
2,5 dziecka to normalne
Dee Zwariował
Dee Zwariował 3 miesięcy temu
w koncu zacząłeś mówić głośniej..
Krzysztof Krasnopolski
Krzysztof Krasnopolski 3 miesięcy temu
Błąd logiczny! To nie poprawa higieny i medycyny przyczyniła się do spadku dzietności ale świadomość z obciążeń wynikających z posiadania dzieci połączona z umiłowaniem wygody i swobody jaką daje życie nieobciążone koniecznością utrzymywania dzieci..
marcin konieczny
marcin konieczny 3 miesięcy temu
Częściowo masz rację. Ale wiele osób powstrzymuje się od większej ilości dzieci, gdyż zdaje sobie sprawę, że wraz z rozrostem populacji planeta się nie powiększa. A i coraz więcej osób nie chce mieć dzieci, by nie skazywać je na wegetację w tak straszliwie zdegradowanej planecie - A lepiej nie będzie, gdyż ludzi przybywa geometrycznie.
Podróźnik Pałucki & Tabu
Ludzkości grozi brak seksu. Więc można pukać tak żebyśmy mieli mnóstwo dzieci. Lewicy proszę nie słuchać ponieważ oni nie pukają. Co mnie obchodzi Azja lub USA według teorii Darwina jesteśmy zwierzętami a więc mamy dominować inne kraje silniejszy wygrywa. A według Pisma świętego jesteśmy ludźmi. Z Pomocą wiedzy i Boga możemy zdominować inne gatunki ludzkości.
marcin konieczny
marcin konieczny 3 miesięcy temu
Ale Bóg zabrania takiej takich poczynań. Co innego u Darwina.
Int3rback
Int3rback 3 miesięcy temu
Ziomek, co ty dzisiaj w mojej szkole nagrywałeś xd?
Ewa Szymanska
Ewa Szymanska 3 miesięcy temu
Tylko że pół Afryki nie jest zamieszkane i Australii i trochę Ameryki zostało
Zbieram 10 000 subskrypcji z jednym filmem
przepraszam ale tam jest błąd na świecie żyje 7 milionów ludzi(nie miliardów) ;)
Marcin Nowak
Marcin Nowak 3 miesięcy temu
Kurrrłłłaaa, Kiedyś to było, nie to co teraz xD
Władca Wymiaru
Władca Wymiaru 3 miesięcy temu
Przeludnienie JUŻ panuje. Na Ziemi NIE MA wystarczającej ilości zasobów (jedzenie, czysta woda, energia, paliwa, pierwiastki) dla wszystkich 7 mld ludzi. Aby siedem miliardów ludzi żyło na poziomie obywateli USA potrzebowalibyśmy 5 planet jak Ziemia by pokryć zapotrzebowanie na zasoby. plvid.com/video/wideo-IFzc3lGF8DY.html Daje dislika. Problem niskiej dzietności jest wynikiem PROGRAMÓW SOCJALNYCH i coraz gorszej kondycji rodzin. Żyje się TRUDNIEJ niż w XIX wieku! Koszty życia tak wzrosły że NIE MOŻNA mieć więcej dzieci.
Ola T.
Ola T. 3 miesięcy temu
A środowisko ?
marcin konieczny
marcin konieczny 3 miesięcy temu
Zniszczymy do końca. Może wtedy człowiek się ocknie - Ale raczej będzie już za późno na ograniczanie dzietności.
Ola Bludnik
Ola Bludnik 3 miesięcy temu
Kto chce dwa i pół dziecka?
Pawe Wałęsa
Pawe Wałęsa 3 miesięcy temu
Prędzej ludzie się wymordują lub władcy im w tym pomogą
Przemek
Przemek 3 miesięcy temu
pitu pitu. patrzenie na temat subiektywnie z poziomu interesow gospodarczych konkretnych panstw, zamiast globalnie patrzec co ta masa ludzi zrobila i nadal robi z ziemią. ciekawe kto mu zaplacil za gadanie takich bzdur?
marcin konieczny
marcin konieczny 3 miesięcy temu
Gdyby gada prawdę, to na pewno nikt by mu nie zapłacił - Chyba że ołowiem.
MrPanSzymon
MrPanSzymon 3 miesięcy temu
Takie problemy mogą mieć Indie czy Chiny, ale nie państwa Europy, tutaj jest wręcz odwrotny problem, społeczeństwo się starzeje.
emilia matys
emilia matys 3 miesięcy temu
zamiast 1000 powinienies powiedziec 100
Clemcia Lee
Clemcia Lee 3 miesięcy temu
Za 100 lat to chyba mnie już nie będzie więc.. nie przejmuję się sobą ale moimi dziećmi ^^
Książe Farma
Książe Farma 3 miesięcy temu
Przymusowe sterylizaje :) To była dopiero zabawa hehehhe
NoToFfrRruGo
NoToFfrRruGo 3 miesięcy temu
Jesteś strasznie sztuczny, paranaukowa paplanina .
AJgoR
AJgoR 3 miesięcy temu
Syberia cała wolna
Wrotkarka Tv
Wrotkarka Tv 3 miesięcy temu
Spokojnie ja chce mieć dzieci- w przyszłości kilku dzieciów mniej- nie ma za co 😉.
Wrotkarka Tv
Wrotkarka Tv 3 miesięcy temu
W moim zadupiu raczej nie będzie przeludnienia X'D
Adam Kowalencyjny
Adam Kowalencyjny 3 miesięcy temu
a Europa się wyludnia jako jedyny kontynent m. in. Łotwa,Litwa,Bułgaria,Serbia
Vademax XXL
Vademax XXL 3 miesięcy temu
SMOG!!!
marcin konieczny
marcin konieczny 3 miesięcy temu
hałas, ścieki zamiast rzek, zatruta żywność ziemia, powietrze i woda, coraz więcej chorób nowotworowych, kości, itd, a zwłaszcza nerwicowych, itd itd itd itd. - Ale kto by się przejmował takimi drobnymi skutkami przeludnienia?!
Krzysztof Żukowski
Krzysztof Żukowski 3 miesięcy temu
...ale teraz rodzi się mniej dzieci - proszę powiedz to Afryce, i Indiom...
SansKart
SansKart 3 miesięcy temu
jeśli by już nastąpiło to jedyne rozwiązanie to ludobójstwo
marcin konieczny
marcin konieczny 3 miesięcy temu
Świadome i odpowiedzialne macierzyńsko.
bartoszekmmm
bartoszekmmm 3 miesięcy temu
Nacha cywilizacja XD
FuriatNh
FuriatNh 3 miesięcy temu
do ciapatych cza strzelac to bedzie spoko
Kamil
Kamil 3 miesięcy temu
0:20 - 7 milionów ludzi😉
x Migotka x
x Migotka x 3 miesięcy temu
Jak dwa i pół dziecka? xd Dziecko jest przepołowione?
Dominik B
Dominik B 3 miesięcy temu
Jak ten Masny mówi to ja nie wiem czy on żartuje, czy on na serio tak się wyraża. Nie wiem.
Sharky 666l
Sharky 666l 3 miesięcy temu
W sumie centra miast są przeludnione bo tam chce mieszkać najwięcej ludzi, bo gdy mieszkasz w centrum to masz wszędzie bliżej
marcin Messi
marcin Messi 3 miesięcy temu
Co to znaczy przeludnienie
marcin konieczny
marcin konieczny 3 miesięcy temu
W praktyce: hałas, ścieki zamiast rzek, zatruta żywność ziemia, powietrze i woda, coraz więcej chorób nowotworowych, kości, itd, a zwłaszcza nerwicowych, itd itd itd itd.
J S
J S 3 miesięcy temu
Tysiąc osób umiera w ciągu siedmiu minut? No way!
marcin konieczny
marcin konieczny 3 miesięcy temu
A jednocześnie w tym samym czasie rodzi się dwa i pół tysiąca.
J S
J S 3 miesięcy temu
Tysiąc osób umiera w ciągu siedmiu minut? No way!
Śmietanka do poranka
Śmietanka do poranka 3 miesięcy temu
Tu nie chodzi tylko o żywność, ale przede wszystkim o zniszczenie i wyeksploatowanie Ziemii. Zuzylismy surowce, które są produktem syntezy trwającej 300mln lat w zaledwie 300 lat, dziura ozonowa sie powiększa, zanieczyszczenie wzrasta itd. Z tego powodu powiedzenie, że przeludnienie nam nie grozi nie jest takie oczywiste. Pozdrawiam.
marcin konieczny
marcin konieczny 3 miesięcy temu
hałas, ścieki zamiast rzek, zatruta żywność ziemia, powietrze i woda, coraz więcej chorób nowotworowych, kości, itd, a zwłaszcza nerwicowych, itd itd itd itd.
Paulina 2000
Paulina 2000 3 miesięcy temu
Według mnie nie ma czegoś takiego jak "przeludnienie".
marcin konieczny
marcin konieczny 3 miesięcy temu
hałas, ścieki zamiast rzek, zatruta żywność ziemia, powietrze i woda, coraz więcej chorób nowotworowych, kości, itd, a zwłaszcza nerwicowych, itd itd itd itd. - Ale kto by się przejmował takimi drobnymi skutkami przeludnienia?!
pittnyc1
pittnyc1 3 miesięcy temu
Dlaczego czarni maja 20 dzieci i 4 zony? - za lewacki sponsorowany film.
Dawca Zacieszu
Dawca Zacieszu 3 miesięcy temu
Nie grozi, są na to stare, dobre, radziecke sposoby na przeludnienie. ^^
Pepe 12
Pepe 12 3 miesięcy temu
To wina 500+
Eagler
Eagler 3 miesięcy temu
7 milionów XD
Julia Rodzik
Julia Rodzik 3 miesięcy temu
Widzę , że nie tylko mi wychodzą ludzie po przecinku haha 👌 ( dwa i pół dzieci )
Papcio :D
Papcio :D 3 miesięcy temu
Nie przeżyjemy za długo bo nie będzie ropy naftowej.
Papcio :D
Papcio :D 3 miesięcy temu
Pewna jest śmierć.
Michauu
Michauu 3 miesięcy temu
Nie 7 miliardów tylko 7 milionów, takie małe sprostowanie.
Franek Dolas
Franek Dolas 3 miesięcy temu
Niby ludzkość nie jest bezmyślną masą i z tak dużą populacją możemy wyprodukować wystarczającą ilość żywności. Jednak głód i ubóstwo na całym świecie jest wielkim problemem np. w wymienionych w filmie Indiach oraz w dużych aglomeracjach występuje coś takiego jak np. slumsy. Wszystko zależy od tego jak można zinterpretować przeludnienie. Bo przeludnienie może objawiać się tym że nasze społeczeństwa nie są w stanie zapewnić odpowiednich warunków życia tak dużej ilości osób.
ogórek Michał
ogórek Michał 8 godzin temu
Franek Dolas polscie jest depopulacja
1984Kojot
1984Kojot 2 miesięcy temu
Miroslaw Kocur To jedź do indii albo brazylii czy afryki i zobacz jak się tam żyje.
Miroslaw Kocur
Miroslaw Kocur 3 miesięcy temu
Franek Dolas głupoty opowiadasz ... Dzisiejsze ubóstwo jest niczym . Porównaj sobie jakie panowało jeszcze ubóstwo niecałe sto lat temu . Dzisiaj jakby nie patrzeć żyjemy w najlepszych możliwych czasach do tej pory .
kub1x
kub1x 3 miesięcy temu
Na ziemi jest 7 milionów ludzi
Monster line
Monster line 3 miesięcy temu
ja mam 9 lat i jestem jedynaczką i prawdopodobnie bedę do końca życia ; (
Następny